Крихти! Історія печива в 15 фантастичних фактах від кондитерської Granaio

2021-09-29

Майже кожна людина любить їсти пряники. Але що ми насправді знаємо про ці ласощі, крім того, що вони смачні і ситні? Пекарня Granaio підготувала розповідь про дивовижну історію випічки, яка почалася ще в стародавні часи. Римляни сушили скибочки хліба і називали їх panis bicoctus, що в перекладі означає «двічі спечений хліб». У даній статті буде ще багато цікавих фактів і врешті-решт, ви дізнаєтеся, як пов'язано печиво на замовлення з алкоголем і освіжувачами дихання.

 

Історія виникнення печива: 15 дивовижних фактів

історія виникнення печива від пекарні гранайо дніпро1. З них можна варити пиво. Історія виникнення печива аж ніяк не пов'язана з їжею. Шумери замочували черствий хліб в теплій воді, потім робили з нього пюре, додавали в цю суміш мед і залишали для бродіння.

2. Цукор як ліки. Це зараз пряники під замовлення намагаються виготовляти із сухофруктів та інших корисних замінників. В середні віки мусульмани вперше додали цукор в тісто і з тих пір солодкий смак вважався лікувальним.

3. Освіжувач дихання. Перший рецепт випічки був записаний в італійському медичному довіднику, поруч з ним красувалися поради як позбутися від чуми і болю в пальцях. Тоді вважалося, що тверда структура ласощів підсолоджує дихання і заспокоює шлунок.

4. У XVII столітті чоловіки занурювали солодощі в вино. Ось чому зараз можна пряники купити довгастої форми. Адже тоді вони повинні були поміститися в келих.

5.Фігурки за подобою святих, і пряникові чоловічки за зразком Гая Фокса - людини, яка намагалася підірвати англійський парламент в 1605 році.

6. Чому ліверпульців ще називають скаузами? Тому що їжа для моряків раніше змочувалась і «скауз» (саме так тоді називалися страви з печива та інших інгредієнтів) користувався великою любов'ю в місцевих докерів.

7. Вживання борошняних виробів позбавляє від гріха. Давним давно в Англії перед церковною службою пригощали продукцією з борошна, а в Ірландії її використовували під час похоронних ритуалів.

подарункові пряники від пекарні гранайо дніпропряники під замовлення

8. Перша бісквітна фабрика була заснована в Великобританії в 1846 році і називалася Huntley & Palmers, в честь своїх творців.

9. Зв'язок з королівською родиною. Приємно знати, що подарункові пряники мають аристократичне коріння. Наприклад, бурбони названі в честь французького королівського дому. А ось королева Вікторія не побажала назвати в свою честь бісквіт.

10. Лікування метеоризму. У XIX столітті було винайдено так зване печиво для травлення, яке використовувалося як засіб від розладів шлунку.

11. Їжа для мандрівників. Колись ці ласощі широко використовувалися в експедиціях.

12. Раніше бісквітні вироби транспортувалися в спеціальних жерстяних квадратних формах, з яких потім почали виготовляти музичні інструменти і навіть труну для зятя королеви Вікторії.

пекарня Granaio смачні пряники в дніпріподарункові пряники від кондитерської гранайо дніпро

13. Колекція з десятків тисяч дитячих фотографій в архіві австралійської компанії з виробництва пряникової продукції. Зібрати такий архів фірмі Arnott's вдалося завдяки одній вдалій рекламній компанії.

14. Нові ніші в 1920-х. Печиво з малюнком дарували відвідувачам джаз-клубів, існувала окрема випічка для велосипедних прогулянок, подорожей під вітрилом, для автомобільних поїздок і бесід з друзями.

15. Друга світова війна перетворила печиво і чай в ідеальну пару.

 

Granaio - пряники на замовлення, які полюбляють ваші гості

Їх неможливо не любити. Яскраві, ароматні, ніжні або хрусткі, завжди свіжі і максимально корисні. Такі вони - наші пряники на замовлення. Їх історія почалася багато років тому з невеликої домашньої кухні і переросла у велику компанію.

Кондитерська Гранайо пропонує величезний вибір виробів для маленьких і дорослих. На нашому сайті granaio.com.ua можна вибрати бажаний дизайн і смак. Можливе також індивідуальне замовлення за вашими особистими вподобаннями, незалежно від складності декорування.